לובה זקסר – פסיכותרפיסטית CBT

אם אי שקט, פחד וחרדה מחמירים את חייך…
אם התקפי פאניקה, מלווים במיחושים פיזיולוגיים, גורמים לרצונך להימנע מסכנה…
אם מחשבות כפייתיות וטקסים מבטלים מבזבזים מזמן חייך היקר…
אם פחד ממקומות פומביים והמוניים לא מאפשר לך להתרחק מהבית…
אם כביכול הכל בסדר בחייך, אבל משהו חשוב חסר…
אם אתה בוגר ויודע לקבל החלטות, אבל עדיין מושפע מציפיות הוריך…
אז אני יכולה לעזור לך.

בעבודתי אני משתמשת בשיטות: פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית , סכמה תרפיה , מיינדפולנס , Acceptance and Commitment Therapy , EMDR.

הינה המצבים שאני מטפלת בהם:
התקף פאניקה
חרדה
פוביה
דיכאון
הפרעה אובססיבית קומפולסיבית
טראומה
טנטון
ניהל כעסים
– הפרעה סומטופורמית
– דחק
– חוסר בטחון עצמי
– קשיים בתקשורת עם זולת
– היעדרות חיים אישיים

בעידן המודרני עם קצב חיינו המהיר אנחנו חשופים למצבים מגוונים של דחק, פחד וחרדה. אנחנו לא יכולים לעצור את הגלים, אבל יכולים ללמוד לשחות! אני יכולה ללמד אותך לחיות עם הדבר הלא נעים, כך שהוא פחות יפריע לך. נסתכל על המצב מזווית ראיה אחרת, נלמד להירגע ולא נאפשר לאיש או סיטואציה להפעיל את רגשותינו.

יעילות הגישה ההתנהגותית הקוגניטיבית הוכחה מחקרית. אני מאוד רוצה להדגיש משמעות של שיתוף פעולה של פסיכותרפיסטית ומטופל. ללא שיתוף הפעולה אי אפשר להגיע לתוצאה הרצויה. אני יכולה להבין את מקור הקושי, לזהות את השפעה שגורמת לחיזוק הבעיה, לבנות וללמד התנהגות אדפטיבית שתשפר את חייך לטובה – אבל לא יכולה לעשות זאת בלעדיך!

בפגישה ראשונה אקשיב לך לגבי קשיך וציפיותיך מהטיפול. אציע לך למלא שאלון דיאגנוסטי שימדוד את רמת הקושי או יחדד את מקורו. אציג לך את רצף היווצרות הבעיה, אציע תכנית טיפול ונדון על תכנית מותאמת בשבילך.

לדעתי, היווצרות קשר טיפולי אמין מהווה מפתח להצלחת הטיפול. לכן שיחות בקליניקה מאפשרות בנייה וחיזוק הקשר. יחד עם זאת קיימת אופציה לטיפול דרך אינטרנט.

כללי עבודה משותפת:

  • אני שומרת על הבטחת מידע הטיפולי.
  • גישה התנהגותית קוגניטיבית כוללת בתוכה עבודה משותפת במהלך השיחה וביצוע משימות בית כ- 10-15 דקות ליום. שבוע בין השיחות מאפשר לחזק ולהפנים מיומנויות חדשות ולהפוך אותן להרגל. בחקירת תהליך התרפיה הקוגניטיבית הוכח שקיים קשר ישיר בין ביצוע משימות בית להשגת התוצאה הרצויה.
  • לפעמים נוצרות נסיבות שונות, כאשר אני יכולה להמליץ למטופל לפנות לקבלת יעוץ אצל רופא פסיכיאטר. כמו כן, יכול להיווצר מצב שמטופל יזדקק לטיפול תרופתי, כפסיכותרפיסטית אינני יכולה לקבוע טיפול תרופתי, לכן אני אמליץ על הפנייה לרופא פסיכיאטר.
    אם למטופל קיימת חשיבה אובדנית או/ו תוקפנית, או הוא נמצא במעקב של רופא פסיכיאטר, אני מוכנה לטפל בו אך ורק בשיתוף פעולה עם הרופא. כלומר, במצב זה הטיפול יכלול שיחות שלנו ומעקב קבוע אצל רופא פסיכיאטר. לקרוא… .

קורות החיים שלי.
המחירים.